top of page

Tarot

Fatma Hocamız Tarot Falını Sizlere Özel Bakmakta Ve En Doğru Hayat Akışınızı Size Sunmaktadır.

resize_186510a1678263570.jpg
 1. Nasıl Tarot Falı bakılır?
   

 2. Fal bakan kişi bütün kartları tercih ettiği açılıma göre ters olarak dizer. Sonra teker teker çevirir ve her kartı açılımın içindeki yerine, yani konumuna bağlı olarak yorumlar.
   

 3. Fal bakımına başlamadan önce, falı bakılacak olan kişiyle bakacak kişi arasında bir enerji akımı sağlanırsa bakım sırasında çok daha doğru ve net sonuçlar ortaya çıkar. Bazı falcılar desteden fal baktıran kişiyi temsil edecek bir kart seçer. Seçtiği kartı ortaya koyar ve öbür kartları çevresine açarlar. Bu kart "belirleyici kart"tır. Kartlar karıştırılmadan önce seçilmesi gerekir. Bazı falcılarsa tüm destenin içinden psişik bir duyunun yardımıyla ya da fal baktıranı temsil edecek en iyi kart olduğunu düşündükleri kartı hissederek seçerler.
   

 4. Bazıları ise, belirleyici kartı Büyük Arkana destesinden seçer. Eğer bu yöntemle fal bakılacaksa genelde çok koyu saçlı ve gözlü olanlar için kılıç destesi; kumral saçlı ve mavi gözlüler için asalar; kahverengi saçlı ve gözlüler için tılsımlar; açık tenli ve yeşil-ela gözlü olanlar için kupalar kullanılmaktadır.
   

 5. Diğer bir yöntem de falı bakılacak kişinin enerjisini hissedebilmek için metal olan kişisel bir eşyası kullanılır. (metal para, yüzük, saat, kolye vs) Falı bakılacak kişi nesneyi iki elinin avuçlarında tutar ve kafasındaki soruların üzerine yoğunlaşır. Falcı da daha sonra nesneyi aynı şekilde tutar ve enerjiyi hissetmeye çalışır. Bu metal nesne fal bakılacak alanın çevresinde durursa, falcı ile fal baktıran kişi arasında daha kişisel bir ilişki olur.
   

 6. Bunları bitirdikten sonra sıra kartlardadır. Falcı kart destesini fal baktıran kişiye verir ve cevabını istediği sorulara yoğunlaşarak kartları karıştırmasını ister. Kartlar karıştırıldıktan sonra fal baktıran kişi kartları masanın üstüne ters bir şekilde bırakır ve üçe keser. Bu işlemi sol eliyle ve sola doğru yapar, o şekilde olmak zorundadır. Sonra falcı tüm desteleri ortadakinden başlayarak toplar ve bu şekilde kağıtlar tamamen karışmış olur. Yani ortaya yeni bir deste çıkar.

bottom of page