top of page
  • Yazarın fotoğrafıMehmet Emin Emin

Yıldızname

Kişinin doğum tarihi saati ismi vb. kişisel bilgileri kullanılarak bakılır. Doğumdan ölüme dek başından geçecek önemli olaylar belirtilir.


Asla bir falla karıştırılmamalıdır. Faldan çok daha kesin ve gerçekçi bilgiler elde edilir. Malesef yıldızname bakıyorum demekle yıldızname bakılamaz. Herkes ben yıldızname bakıyorum diyebilir ama uğraş ve emek gerektiren iştir. Ciddiye alınarak bakılmalıdır. Önemli bir iştir fal gibi eğlence amaçlı değildir. Kişi için önemli olan veya olabilecek şeyler hayati değer taşıyan olaylar yıldıznamede ortaya çıkarılır ve çözümü için uğraşılır.


Özellikle de Osmanlı döneminde çok yaygındır. En parlak dönemini Osmanlı döneminde geçirmiştir yani kökeni eskilere dayanır. İslam felsefesinde de canlılık göstermiştir. Günümüzde de değeri büyüktür. Mühim olan gerçek yıldızname bakıcısını bulmaktır.


Günümüzde faldan pek ayırt edilemese de faldan ayrılan diğer bir özelliği de araçsız bakılabilmesidir. Herhangi bir fal kartı kahve su vb. şeylere ihtiyaç duyulmaz.bu nedenle uzaktan da bakılır.


Hastalıkların çözüm yöntemlerinin bulunması yıldız name ile mümkündür. Ancak yanlış anlaşılmasın yıldız name tedavi yöntemi değildir. Sadece çözüm yöntemi bulunması için araçtır. Bu hastalık tıbbi ve ruhsal olabilir. Ruhsal hastalıktan kasıt nazar cin çarpması kısmet kapalılığı büyüye uğrama v.b.... Yıldız name bu konularda yol gösterici olabilir.NASIL BAKILIR?
Eğer doğum tarihini biliyorsanız sorun yok. Ama bilmiyorsanız yada takip ettiğiniz burç sizi tarif etmiyorsa ne yapacaksınız? Meraklanmayın beni takip edin yeter.

Kişinin yıldızını bulmak için Ebced hesabı da denilen bir yöntem uygulanır. Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. hakkında bilgi sahibi olunur.

Ebced hesabı 3 çeşit olmakla beraber ben sizlere Ebced-i Sagir dediğimiz küçük Ebced hesabını açıklayacağım. Aslında Ebced hesabı Arapça dır. Türkçe ye uyarlayabildiğim kadarıyla buraya yazıyorum umarım sizlere faydalı olur.

Nasıl bakılacağına gelince kişinin ana ismi ile kendi ismi aşağıdaki tabloya bakarak toplanır ve 12 ye bölünür.


Baki kaç kalırsa o numaralı burca bakılır.

A=1 E=5 I=10 M=4 R=8 Ü=7

B=2 F=8 İ=10 N=2 S=0 V=6

C=3 G=8 J=3 O=7 Ş=0 Y=10

Ç=3 Ğ=4 K=4 Ö=7 T=4 Z=7

D=4 H=8 L=6 P=2 U=7
Yıldıznamede soran kişinin bayansa Baba isimi erkek se Anne isimi ve biliniyorsa doğum tarihi alınır bilinmiyorsa ayrı bir ebced hesabıyla burcu keşfedilir.
Yıldıznameden neler öğrenebiliz:


Baktıran kişinin karakterini yapısını doğduğu günden öleceği güne kadar yaşayacaklarını başına iyi yada kötü gelecek olayları önceden görebilirsiniz.


Düşmanlarınız kimler aranızdaki mücadelede galipmi yoksa malupmu olacağınızı öğrenebilirsiniz.


Kaç kere nikah var


Uğurlu günlerinizi sayılılarınızı bilirsiniz.


Büyü varmıdır yokmu varsa ne yapılmalı yıldızname çareler nedir yıldızname nasıl kurtulunur?


Hasta kimsenin hastalığı neler?


Cin çarpması varsa hangi Cin Çarpmış ve nasıl yok edilir öğrenebilirsiniz.


Koruyucu Melek lerinizin isimleri


Cin'lerin isimleri..


Ve daha bir çok konularda bilgilenebilir yıldızname verilerine göre hayatınızı şekillendirir olası tehlikelere karşıda en iyi önlemleri almış olursunuz..

83 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page